• 0212 283 79 02 - 03
  • info@ametist.com.tr
Hypoxi Nedir


Microblading Uygulaması

Kalıcı Makyaj; kişinin görüntüsünü iyileştirmek, güzelliğini arttırmak için mikrosteril tek kullanımlık iğnelerle cildin bazal tabaksına alerjik olmayan, uzun süreli kalıcılığı olan renkli pigmentlerin implante edilmesidir.

Microblading, dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek gerçek kaş görünümü verilmesidir. Microblading ile kaş bölgenizde gerçek kaş varmış gibi bir görünüm oluşur. Bu yöntem ile kaşlarınız yeniden yapılandırılır, belirginleştirilir ve kaşlarınızın arasında ki boşluklar doldurulabilir. İşlem öncesi kaşa herhangi bir işlem uygulanmaması gerekir. Uygulamadan en az 72 saat önce cildi hassaslaştırabilecek veya kan inceltici herhangi bir ilaç alınmamalıdır.

Microblading işlemi öncesi uzmanımız tarafından yüz şeklinize uygun ideal kaş şekli belirlenip kaş bölgenize çizilecektir. Bu en uzun ve en önemli kısmıdır. Bu sayede kaşın en doğal görünüme ulaşılması sağlanır. Son olarak işlem öncesi kaş bölgesine işlemin rahat ve acısız geçmesi için anestezi kremi uygulanır ve sonrasında yaklaşık 2 saatlik microblading işlemi başlar. Bu yöntemin en güzel taraflarından biri ise işlem sonrası hiçbir ağrı sızı ve kötü bir görüntüye sahip olmayacak olmanızdır. Yeni kaşlarınız işlem biter bitmez kullanıma hazırdır. Bölgenin iyileşme süresi ise ortalama iki haftadır. 1 ay dolduğunda ise rötuş dediğimiz kısa bir işlemimiz daha olacaktır.

Rötuşun amacı; kaşlarda boş kalan yerlerin doldurulmasıdır. Bu işlem en fazla 45-60 dakika arasıdır. Her iki işlem sonrasında ise; bölgeye 2 gün boyunca su değmemeli ve 10 gün boyunca herhangi bir makyaj ürünü ve günlük cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır. Uygulama yapılan bölgeye dokunulmamalı, soyulmamalı ve kaşınılmamalıdır.

Uzmanınızın önerdiği bakım kremi kulak çubuğu uygulanılmalıdır. Bu işlemler sonunda 8 ila 15 ay arasında olmak üzere kalıcılık oranı kişinin yaş ve cilt tipine göre değişkenlik gösterir.